2020-08-19

Urolog w Krakowie o kobietach

Ostatnio medycyna przyjęła nowe, rewolucyjne stanowisko w sprawie menopauzy. Zamiast widzieć w niej nieunikniony schyłek, zaczyna się szukać sposobów cofnięcia tego procesu, z nadzieją na zachowanie płodności i odmłodzenie ciała.Urolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/urologia/, a symptomy menopauzy

Osiągnięcie tego jest związane z transplantacją jajników oraz lekami działającymi jak rozrusznik i zapewniającymi ich funkcjonowanie jak za młodych lat. Takim rozrusznikiem mogą być też substancje naturalne, przy czym mają one tę zaletę, że nie wywołują skutków ubocznych wskazuje urolog w Krakowie.


Menopauza zaczyna się, gdy jajniki coraz gorzej pracują. Komórki odpowiedzialne za tworzenie estrogenu z wiekiem zwalniają produkcję. Jak się przekonaliśmy, cały proces ma swój początek w mózgu, od przysadki i szyszynki nadzorujących poziom estrogenu i innych hormonów, a nawet decydujących o wrażliwości jajników na estrogen we krwi.


Niemniej niezależnie od tego, gdzie się ten proces zaczyna, spadek poziomu estrogenu wykrywa inna część mózgu podwzgórze. I natychmiast w odpowiedzi uruchamia gwałtowną produkcję tego hormonu. To właśnie jest mechanizm uderzeń gorąca i pocenia się, ponieważ podwzgórze jest również odpowiedzialne za regulację temperatury. Ale nie tylko temperatury i hormonów płciowych, bo także apetytu, snu i rytmu dobowego i właśnie dlatego symptomy menopauzy są na pierwszy rzut oka niepowiązane ze sobą.


Wzrost poziomu estrogenu powoduje zanik symptomów menopauzy wywoływanych nadczynnością podwzgórza. Dlatego jeśli zdarzają ci się uderzenia gorąca, to jest znak, że podwzgórze ciężko haruje nad tym, by w twoim ciele podnieść poziom estrogenu uważa urolog w Krakowie.


Wspaniale, że zioła i olejki eteryczne o właściwościach fitoestrogennych, czyli naśladujących działanie estrogenu, wywołują aktywność estrogenną i uspokajają podwzgórze. A co jeszcze lepsze, można pobudzić oocyty, czyli niedojrzałe komórki jajowe w jajnikach, podnosząc ich energię komórkową. To działanie może naprawdę odsunąć menopauzę i przywrócić cykl miesiączkowy, nawet u kobiet przechodzących menopauzę. Jeśli to się nie stanie, to proponowane działanie będzie miało wiele pożytecznych skutków, ponieważ lepsze funkcjonowanie komórek daje poważne efekty przeciwstarzeniowe i nawet częściowe pobudzenie oocytów bardzo odmładza organizm.

Zobacz także