tabletki na sen na recepte

2020-07-15

Bezpieczny sen

W pewnych sytuacjach człowiek, aby zasnąć potrzebuje silnie działających leków. Są to preparaty, które mogą być przyjmowane tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Samodzielne ich przyjmowanie stwarza ryzyko dla zdrowia.

Indywidualne podejście do tabletek

Nie wszystkie tabletki na sen na recepte są dobre dla każdego człowieka. Należy przy tym uwzględnić własny stan zdrowia, przebyte choroby itp. W ich doborze nieoceniona jest pomoc zaufanego medyka. Zawierają one substancje chemiczne, które mogą nie być kompatybilne z lekami, przyjmowanymi w przypadku innych chorób. Tabletki na sen na receptę lekarz przepisuje je na podstawie dokładnego zbadania pacjenta.


Ryzyko przyjmowania leków

Do tabletek na sen na receptę należą barbiturany, już po kilku miesiącach przyjmowania uzależniają jak narkotyki. Do pochodnych benzodiazepiny nie przyzwyczajamy się tak silnie jak do barbituranów, ale i one po jakimś czasie uzależniają, a na dodatek mogą pogorszyć jakość snu. Należy więc obchodzić się z nimi ostrożnie i nie przyjmować często.

Branie tabletek na sen na receptę nie jest zalecane w czasie ciąży. Gdy ciężarna ma problemy ze snem, powinna skontaktować się z lekarzem. Nie wolno przyjmować preparatu na sen na własną rękę, nawet jeśli jest to preparat ziołowy.

Warto też nauczyć się naturalnych metod relaksacji: ćwiczeń odprężających i oddechowych. Można również słuchać muzyki relaksacyjnej, medytować, rysować. Jak widać należy bardzo uważnie postępować z tabletkami na sen na receptę, bo nie są przeznaczone dla wszystkich.