2020-08-02

Czy można pożyczyć pieniądze mając długi?

Jeśli posiada się długi uzyskanie pożyczki jest znacznie trudniejsze. Jednak to właśnie pożyczki są jedynym sposobem na poprawienie sytuacji finansowych, dlatego należy zastanowić się kto udzieli pożyczki z komornikiem. Przy zadłużeniu uzyskanie pieniędzy w postaci kredytu bankowego nie jest możliwe.


Gdzie szukać pożyczek dla zadłużonych?

Szukając pożyczek dla zadłużonych trzeba brać pod uwagę, że ilość takich produktów dostępnych na rynku finansowym jest ograniczona. Warto sprawdzić informacje na stronach poświęconych finansom, formach pożyczkobiorców, gdzie dowiedzieć się kto udzieli pozyczki z komornikiem. Pozwala to znaleźć pożyczki kierowane do osób zadłużonych. Najtrudniej znaleźć pożyczki dla osób, które posiadają długi, które podlegają egzekucji komorniczej. W takich przypadkach najłatwiej starać się o pożyczki prywatne, które udzielane są przez osoby prywatne.


Pożyczki w firmach finansowych

Decydować można się również na pożyczki oferowane przez firmy finansowe. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że takie pożyczki udzielane są najczęściej:

- z zabezpieczeniem wekslem,

- z zabezpieczeniem zastawami,

- dla osób posiadających gwaranta.

Pożyczki z zabezpieczeniem zmniejszają ryzyko dla firmy finansowej, że pożyczka nie zostanie spłacona. W przypadku osób z zadłużeniem takie ryzyko braku spłaty zobowiązania jest znacznie większe. Zabezpieczenia ustanowione w ramach umów pożyczkowych pozwalają na znaczne ograniczenie ryzyka udzielenia pożyczki. Pozwala to również uzyskać większe sumy w stosunku do takich produktów pożyczkowych, które udzielane są bez żadnych zabezpieczeń.

Zobacz także