2021-07-09

Czym jest olej z konopii?

Olej z konopii może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jego właściwości terapeutyczne są naprawdę niesamowite. Przynosi on ulgę w bólu, pomaga w stanach lękowych, redukuje wagę, a także zapobiega cukrzycy. To niekonwencjonalna metoda leczenia, która zyskuje na popularności.

Konopne siewne znane były w starożytnych Chinach. Były przede wszystkim wykorzystywane jako środek, który miał utrzymać organizm w dobrej formie. W konopiach znaleźć możemy ponad 480 przeróżnych związków organicznych.


Jakie właściwości ma olej z konopii?

Olej z konopi pozyskuje się z konopi siewnej. Uprawiana jest ona legalnie, gdyż nie zawiera związku THC, który jest uzależniający i psychogenny. Olej konopny tłoczony jest na zimno, w temperaturze 40 stopni. Ma on posmak słonecznika lub orzechów. Powinien być spożywany jedynie w postaci surowej, nie wolno go podgrzewać, gdyż straci wszystkie swoje właściwości. Ma tendencje do jełczenia, dlatego po otwarciu koniecznie trzeba go przechowywać w lodówce i spożyć jak najszybciej, w ciągu maksiumum 3 miesięcy.

Olej z konopii jest źródłem kwasów omega – 6 i omega – 3, które regulują prawidłowe procesy zachodzące w organizmie. Sprawdza się także zewnętrznie na skórę jako środek przeciwzapalny, kojąco i łagodząco, a także pielęgnacyjnie na włosy czy paznokcie.

Olej z konopi podnosi odporność organizmu i dba o prawidłowy przebieg procesów autoimmunologicznych. Wpływa na zmniejszenie poziomu złego cholesterolu i przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomy dobrego cholesterolu. Utrzymuje prawidłowe działanie gospodarki hormonalnej. Łagodzi i redukuje stany zapalne w organizmie. Działa przeciwbólowo. Łagodzi bóle migrenowe. Zapobiega chorobom układu krwionośnego zabezpieczając naczynia krwionośne i serce.

Olej konopny może być wykorzystywany również w kosmetyce. Zmniejsza on blizny i poprawia ukrwienie skóry. Głęboko nawilża skórę, wnikając w głębokie warstwy naskórka. Odżywia skórę i zapewnia jej ochronę przed promieniowaniem UV i czynnikami zewnętrznymi. 

Zobacz także