2020-08-03

Drzewa, a nawóz do malin

Czasami musimy przesadzać drzewa, zwłaszcza podczas modernizacji ogrodu. Przyczyn może być kilka. Jego plan jest błędny, jest zbyt blisko domu, zbyt blisko innych roślin lub koncepcja została zmieniona, zamiast drzew powstanie pawilon lub basen. A co z drzewem? Oczywiście musisz ich nadużywać.


Nawóz do malin https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy_Do-owocow-167.html w kontekście drzew

W mojej praktyce ogrodniczej, nawet wtedy, gdy drzewa kwitną, przeszczepy wykraczają poza ten termin, ale nawet gdy gałęzie i liście są bujne, zawsze powodują pewne trudności i straty. Jednak przy prawidłowej obsłudze nie ma powodów do zmartwień, drzewo należy zdjąć z minimalnymi stratami. W przypadku drzew iglastych terminy te nie są tak sztywne. W rzeczywistości ignorujemy daty, kiedy pędy rosną gęsto, ponieważ może to spowodować uschnięcie i obumarcie pędów w nakierowaniu na nawóz do malin.


Przygotowujemy palik do ustabilizowania drzewa i paski do przywiązania, przygotowujemy sznurek do związania gałęzi, i na koniec ziemię do zaprawienia dołka i korę jako ściółkę. Kiedy mamy to wszystko gotowe, zaczynamy pracę. Wykopujmy drzewo z jak największą bryłą korzeniową, co zwiększa szanse powodzenia. Jeśli korzenie utniemy zbyt mocno, musimy także dla równowagi zredukować koronę drzewa, czyli część nadziemną w nakierowaniu na sprawdzony nawóz do malin.


Pamiętaj, że to drzewo ucierpi, więc spróbujmy je wyeliminować na wszystkie możliwe sposoby. Jeśli planujemy przeszczepić wczesną wiosną, kiedy gleba może przemarznąć, to przygotowania musimy rozpocząć jesienią poprzedniego roku. Kopiemy duży dół, wypełniamy go słomą lub gazetą i przykrywamy drewnianymi deskami lub plastikiem. Wiosną usuń wypełniacz i przygotuj dół.

Zobacz także