ubezpieczenie zagraniczne

2020-06-30

Potrzebne ubezpieczenie zagraniczne na wyjazd?

Czy ubezpieczenie zagraniczne jest konieczne?

Wiele osób wyjeżdża do pracy poza granice naszego kraju. Czy osoby te muszą się dodatkowo ubezpieczyć? A może wystarczy ubezpieczenie, którym dysponują w kraju? Na te wszystkie pytanie już za moment sobie odpowiemy.

Czy EKUZ wystarczy?

Gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę wyposażyć się możemy jedynie w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta pokrywa tylko koszty usług podstawowych medycznych. Gdy posiadamy tę kartę, to będziemy traktowani identycznie jak mieszkańcy lokalni. Zatem gdy za dany zabieg czy też usługę płacić pacjent w danym kraju to obojętnie czy mamy kartę EKUZ czy też nie, zapłacimy i my. Musimy wiedzieć, że karta EKUZ nie pokrywa wielu kosztów. Jest to na przykład złamanie ręki, leczenie dentystyczne czy transportu karetką. Co ciekawe w niektórych przypadkach nie mamy nawet możliwość darmowej wizyty u lekarza rodzinnego. Dlatego właśnie ubezpieczenie zagraniczne https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne jest bardzo ważne.

Ubezpieczenie zagraniczne możemy kupić w prawie wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie powinniśmy jednak wybierać pierwszego lepszego. Zastanówmy się i przeanalizujmy czy dane ubezpieczenie zagraniczne nam wystarczy, a może musimy się pokusić o rozszerzenie. Jest to już decyzja każdego z nas.

Do ubezpieczenia nikt nas nie namawia. Jednak musimy sami zrozumieć, że poruszanie się po obcych krajach i praca w nich bez odpowiedniej polisy jest bardzo ryzykowne. Co więcej – jest to po prostu nieodpowiedzialne oraz lekkomyślne. Nie róbmy tak.